• Papieska intencja modlitwy na wrzesień: ”Za ludzi żyjących na marginesie”

• Dzisiaj, w naszym kościele parafialnym kazania głosi ks. Przemysław Król z Warszawy, który po każdej mszy św. będzie zbierał do puszki ofiary na budowę kościoła MB Pompejańskiej oraz rozprowadzał książki i publikacje ze świadectwami ludzi którzy otrzymali łaski dzięki Nowennie Pompejańskiej.

• Z okazji przypadającej dzisiaj I niedzieli miesiąca, na zakończenie mszy św. o 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i wymiana tajemnic różańcowych.

• Jutro, 4 września, uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego – msza św. z udziałem społeczności szkolnej o 8.00, z racji 1. poniedziałku miesiąca – msza św. wspólna za zmarłych o 18.00

• We czwartek, 08 IX, święto Narodzenia NMP – uczcimy Maryję podczas mszy św. o 18.00.

• W przyszłą niedzielę (10 września): Siostry Loretanki zapraszają do sanktuarium w Loretto na doroczny Odpust (plakat z programem uroczystości w gablocie przed kościołem) – z naszej Parafii, tradycyjnie wyruszą pielgrzymi po błogosławieństwie w kościele o 8.20. Powrót autokarem jak w latach ubiegłych.

• Również w następną niedzielę, poświecenie przyborów szkolnych na zakończenie mszy św. o 10.30, a po każdej mszy przeprowadzimy zbiórkę ofiar do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

• Podziękowanie za ofiarę czasu i pracy na rzecz parafii; dla Pań: Elżbiety Grochowskiej i Wacławy Balcer - za ustawiczne pielęgnowanie kwiatów przy grocie i utrzymywanie porządków wokół Golgoty parafialnej, dla Pana Łukasza Falba - za pracę przy wymianie przepalonego reflektora nad ołtarzem – Bóg zapłać.

• W minionym tygodniu złożono ofiary na wymianę dachu na kaplicach bocznych: Rodzina ze Słowackiego: 500 zł; Małżonkowie ze Słowackiego 200zł - Bóg zapłać.

• W zakrystii jest nowy numer tygodnika IDZIEMY – czytajmy prasę katolicką

Dla Parafian i Gości życzenia łask Bożych w nowym tygodniu.

plakat odpust loretto 2023 poprawiony spad 3mm scaled