• Dzisiaj, uroczystość beatyfikacji rodziny Ulmów, zostaną oni wyniesieni do chwały ołtarzy jako męczennicy, którzy ponieśli śmierć udzielając schronienia zagrożonym bliźnim pochodzenia żydowskiego. Będzie to beatyfikacja jakiej jeszcze nie było w historii Kościoła - „Znaczenie i nowość tej beatyfikacji polega na tym, że łączy ona Józefa i Wiktorię Ulmów ze wszystkimi ich małymi dziećmi, które zginęły wraz z nimi, łącznie z tym jeszcze w łonie matki” Tak więc będzie to beatyfikacja bez precedensu, ponieważ po raz pierwszy cała rodzina zostanie wyniesiona na ołtarze i pierwszy raz zostanie beatyfikowane dziecko jeszcze nienarodzone.

• Również dzisiaj: - Siostry Loretanki zapraszają do sanktuarium w Loretto na doroczny Odpust (plakat z programem uroczystości w gablocie przed kościołem) – z naszej Parafii, tradycyjnie wyruszyli pielgrzymi piesi po błogosławieństwie w kościele o 8.30. Powrót autokarem jak w latach ubiegłych. - poświecenie przyborów szkolnych na zakończenie mszy św. o 10.30, a po każdej mszy zbiórka ofiar do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

• W najbliższą środę, 13 września, nabożeństwo i procesja fatimska o 8.30

• We czwartek, 14 września święto Podwyższenia Krzyża Św.– msza św o 18.00

• Podziękowania: - dla Pana Andrzeja Milewskiego za opłacenie kosztów naprawy elektroniki sterującej bramą wjazdowej na teren przykościelny, spalonej w wyniku wyładowań atmosferycznych po ostatniej burzy.

• dla Sołtys na Tumanku – Pani Elżbiety Powierża za zorganizowanie ciast i pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla księdza kaznodziei z Warszawy i jego pomocnic

• dla Pani Edyty Urbanowskiej za uszycie nowego korporału pod monstrancję.

• W minionym tygodniu złożono ofiary na wymianę dachu na kaplicach bocznych: Małżeństwo Nowak z Deskurowa: 500 zł; Parafianka z Kochanowskiego 100zł - Bóg zapłać.

• Koszt wymiany dachu na kaplicy św. Antoniego (głównie materiał) to 17 tys. zł; rynny i odprowadnice pionowe wzdłuż obu stron kościoła (praca wykonana w kwietniu br.) to 18. tys zł. pozostaje do wymiany dach na kaplicy MB Częstochowskiej i pomalowanie wnętrza kaplic z czym związane będą kolejne, podobne koszta - warto nadmienić, że jako parafia jesteśmy zobowiązani do opłat bieżących takich jak rachunki za energię elektryczną, ogrzewanie (np. cały okres grzewczy za gaz to ponad 15 tys. zł), wywóz kontenera z odpadami z cmentarza (każdorazowo: 1250 zł), opłata za WC-TOI TOI (350 zł - miesięcznie) oraz inne cykliczne – dlatego serdeczne Bóg zapłać dla Parafian za wszelkie ofiary na utrzymanie naszego kościoła i parafii.

• W zakrystii jest nowy numer tygodnika IDZIEMY – czytajmy prasę katolicką.

Dla Parafian i Gości życzenia łask Bożych w nowym tygodniu.