• W przyszłą niedzielę, pierwsza niedziela miesiąca - adoracja Chrystusa w Najświętszym Sakramencie w ramach nabożeństwa - różańcowego po mszy o 12.00;

• Również w następną niedzielę Parafianie z Rybienka będą rozprowadzali po każdej mszy św kalendarze – ofiary za kalendarz będzą przeznaczone na ufundowanie witraża MB Królowej Polski Patronki kościoła w Rybienku.

• Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie października o 17.30, we środy o 8.30 w niedziele po mszy o 12.

• Uroczystość I Komunii Św. ‘2024; planowana jest na 12 maja przyszłego roku o godzinie 10.30 - przygotowaniem do I Komunii św, obok katechezy szkolnej, będzie m. in. coniedzielny udział we mszy św o 10.30 lub z ważnych powodów na inną godzinę. Od października będą rozdawane w kościele karty z zadaniami katechetycznymi dla kandydatów do I Komunii.

• W październiku, rozpocznie się w naszym kościele przygotowanie do sakramentu bierzmowania - dla parafian uczęszczających obecnie do szkół średnich oraz starszych – zapisy należy zgłaszać na adres mailowy parafii, w mailu należy wyrazić prośbą o sakrament bierzmowania oraz podać: imię, nazwisko, adres i datę urodzenia – uroczystość bierzmowania przewidywana jest po ponad rocznym przygotowaniu – późną jesienią przyszłego roku (listopad/grudzień). Zgłosiło się 10 osób.

• W minionym tygodniu złożono ofiary na wymianę dachu na kaplicach bocznych: Rodzina z Tumanka 100zł; Małżonkowie wraz synem z Deskurowa 300zł; Małżonkowie z córkami z Tumanka 200zł: - Bóg zapłać.

• Trzeci etap prac – wymiana dachu na kaplicy MB Cz. rozpoczęły się w ubiegły czwartek – ekspertyza techniczna wykazała potrzebę wymiany rynien również na dachu nad ołtarzem (prezbiterium).

• Podziękowanie dla Parafian którzy ofiarowali pracę na rzecz parafii: Panom Eugeniuszowi Zarembie z synem Pawłem i zięciem Kamilem oraz Panu Dariuszowi Powierży – Bóg zapłać.

• W zakrystii jest nowy numer tygodnika IDZIEMY – czytajmy prasę katolicką

Wszystkim Parafianom i Gościom niechaj Pan Bóg błogosławi w nowym tygodniu