• Papieska intencja modlitwy na październik: „Za synod”.

• Dzisiaj, pierwsza niedziela miesiąca - adoracja Chrystusa w Najświętszym Sakramencie w ramach nabożeństwa - różańcowego po mszy św. o 12.00;
  • Parafianie z Rybienka będą rozprowadzali, dzisiaj, po każdej mszy św, kalendarze – ofiary za kalendarz będą przeznaczone na ufundowanie witraża MB Królowej Polski Patronki kościoła w Rybienku Leśnym.
  • Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie października o 17.30, we środy o 8.30 w niedziele po mszy św. o 12. (można zapisywać się w zakrystii do prowadzenia różańca).
  • Od października będą rozdawane, w kościele na mszy św. o 10.30, karty z zadaniami katechetycznymi w ramach przygotowania do I Komunii Św.
  • W najbliższym tygodniu – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca – modlitwy przypisane w ramach nabożeństw różańcowych, msze wotywne o 18.00; - dodatkowo we czwartek po mszy wieczornej poświęcenie różańca procesyjnego, a następnie modlitwa i procesja prowadzona przez Stowarzyszenie Krwi Chrystusa.
  • W najbliższy piątek wizyta u chorych z Komunią Św. od 10.00, spowiedź pierwszopiątkowa dla wszystkich w kościele od 17.30 do 18.00
  • Pierwsze zebranie w ramach przygotowania do bierzmowania - dla parafian uczęszczających obecnie do szkół średnich oraz starszych - w najbliższy piątek spotkanie rozpocznie się od mszy św. o 18.00, po jej zakończeniu druga część również w kościele (należy przynieść długopis).
  • W minionym tygodniu złożono ofiary na wymianę dachu na kaplicach bocznych: Parafianka ze Strumykowej 100zł; Parafianka z rodziną z Tumanka 100zł; Rodzina ze Strumykowej 200zł; Parafianka z Warszawskiej 100zł; Małżonkowie z dziećmi z Deskurowa 400zł; Parafianka ze Szkolnej 100zł - Bóg zapłać. Trzeci etap prac – wymiana dachu na kaplicy maryjnej zmierza ku końcowi – ekspertyza techniczna wykazała potrzebę wymiany rynien również na dachu nad prezbiterium.
  • Podziękowanie dla Parafian którzy ofiarowali pracę na rzecz parafii, Paniom: Wacławie Balcer i Elżbiecie Grochowskiej oraz małżonkom Joannie i Łukaszowi Falbom – Bóg zapłać!
  • Ksiądz Proboszcz Roman Kot – budowniczy kościoła MB Pompejańskiej w Warszawie, składa serdeczne podziękowanie naszym Parafianom za ofiary na budowę kościoła, zebrane 03 września br. do puszki, zebrano 2680 zł.
  • Dzisiaj taca na dom rekolekcyjny Św. Siostry Faustyny w Ostrówku.
  • Sołtys Lucynowa Dużego, Pan Eugeniusz Zaremba podaje do wiadomości mieszkańców, że Komisja Wyborcza nr 28. w wyborach do Sejmu i Senatu, dnia 15 października br., dla mieszkańców Lucynowa Dużego będzie miała siedzibę w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej przy ulicy Kochanowskiego 69.
  • W zakrystii jest nowy numer tygodnika IDZIEMY – czytajmy prasę katolicką.

Wszystkim Parafianom i Gościom niechaj Pan Bóg błogosławi w nowym tygodniu