• Dzisiaj przypada 23. rocznica (8 X 2000) konsekracji naszej świątyni parafialnej – z tej okazji w miejscach namaszczenia ścian świecą się, podczas każdej mszy św. świece „zacheuszki” upamiętniające obrzęd poświecenia.

• W następną niedzielę, 15. października br. przeżywać będziemy w całym kraju 23. Dzień Papieski. Jego tegoroczne hasło to: „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”– wspominamy tego dnia wybór naszego rodaka, Kard. Karola Wojtyły na Papieża - po każdej mszy św będziemy zbierali ofiary do puszek na stypendia umożliwiające dalszą naukę dla młodzieży zdolnej a pochodzącej z niezamożnych rodzin.

• Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie października o 17.30, we środy o 8.30 w niedziele po mszy o 12. (można zapisywać się w zakrystii do prowadzenia różańca)

• W ubiegły piątek odbyło się pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania dla uczniów szkół średnich i starszych (zgłosiło się ponad 30 osób) – pierwszym zadaniem jest dostarczenie zaświadczenia z pieczątką szkoły o swoim udziale w katechezie szkolnej – zaświadczenia należy składać w zakrystii po mszach św, najpóźniej do niedzieli 29 października br.

• W minionym tygodniu złożono ofiary na wymianę dachu na kaplicach bocznych: Małżonkowie z Wyszkowa (dawni parafianie) 200zł - Bóg zapłać. Trzeci etap prac – wymiana dachu na kaplicy maryjnej zmierza ku końcowi – ekspertyza techniczna wykazała potrzebę wymiany rynien również na dachu nad prezbiterium.

• Podziękowanie dla Firmy "Eko-Bud" Inż. Eugeniusza i Jacka Pogorzelskich z Wyszkowa za wykonanie, w ofierze dla parafii, chodnika z kostki brukowej przy plebanii, od strony ul. Sosnowej, jako nowe dojście do kancelarii parafialnej - mieszczącej się od roku na zapleczu plebanii.

• Z inicjatywy Przewodniczącej Rady Miasta Wyszkowa - przypomnienie do wiadomości mieszkańców Lucynowa Dużego: Komisja Wyborcza nr 28. w wyborach do Sejmu i Senatu, dnia 15 października br., dla mieszkańców Lucynowa Dużego będzie miała siedzibę w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej przy ulicy Kochanowskiego 69.

• W zakrystii jest nowy numer tygodnika IDZIEMY – czytajmy prasę katolicką

Wszystkim Parafianom i Gościom niechaj Pan Bóg błogosławi w nowym tygodniu