• Dzisiaj, w całym kraju obchodzimy 23. Dzień Papieski. Jego tegoroczne hasło to: „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”– wspominamy wybór naszego rodaka, Kardynała Karola Wojtyły na Papieża - po każdej mszy św. będziemy zbierali ofiary do puszek na stypendia umożliwiające dalszą naukę dla młodzieży zdolnej a pochodzącej z niezamożnych rodzin.

• Od dzisiejszej niedzieli, w naszym kościele będzie pomagał duszpastersko kapelan sióstr zakonnych z Fiszora, ks. Alojzy SVD (werbista)

• Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie października o 17.30, we środy o 8.30 w niedziele po mszy o 12. (można zapisywać się w zakrystii do prowadzenia różańca)

• W minionym tygodniu złożono ofiary na wymianę dachu na kaplicach bocznych:Koło Żywego Różańca MB. Łaskawej 200zł; Parafianka z Fidestu 100zł; Rodzina z Lucynowa 400zł; Parafianka z Leśnej 100zł; Małżeństwo z Wąskiej 100zł; - Bóg zapłać.

• W piątek zakończyliśmy wymianę dachu na kaplicach bocznych naszego kościoła, na stropach wyłożono watę izolacyjną oraz zainstalowano piorunochrony. Jest konieczność wymiany rynien również na dachu nad prezbiterium oraz pomalowanie wnętrza kaplic M. B. Częstochowskiej i św. Antoniego oraz zakrystii kapłańskiej - przed rekolekcjami adwentowymi.

• Serdeczne podziękowania dla naszego parafianina Pana Grzegorza Sidorczuka z ul. Warszawskiej za darmowe udostępnienie dla parafii podnośnika do prac przy wymianie dachu na kaplicach.

• Podziękowanie za ofiarę pracy na rzecz parafii: dla Pań Elżbiety Grochowskiej i Wacławy Balcer; dla małżonków Mirosławy i Eugeniusza Zarembów oraz dla prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej Pana Pawła Zaremby za usunięcie gniazda szerszeni z terenu przykościelnego.

• Na ławkach są rozłożone wydrukowane kartki na Wypominki za Zmarłych, po wypełnieniu z zaznaczeniem „ROCZNE” lub „LISTOPADOWE” można je składać po mszach świętych w zakrystii. W listopadzie w dni powszednie o 17:30 (we środy o 8:30) będziemy modlić się za Zmarłych poleconych w Wypominkach Jednorazowych - we wszystkie niedziele od 8:30 będziemy modlić się za poleconych w Wypominkach Rocznych. (Można składać kartki przygotowane samodzielnie – nie drukowane)

• Nowa księga z intencjami mszy świętych będzie udostępniona w kancelarii parafialnej 23 i 24 października w godzinach 14:00 – 17:20

• W zakrystii jest nowy numer tygodnika IDZIEMY – czytajmy prasę katolicką

Wszystkim Parafianom i Gościom niechaj Pan Bóg błogosławi w nowym tygodniu