• Jutro, pierwszy poniedziałek miesiąca msza św. wspólna za naszych zmarłych o 18.00, przed mszą można składać kartki z imionami zmarłych.

•  W najbliższą środę, wyjątkowo msza św. wieczorem o 18.00 – nie będzie mszy rano o 8.00
  • W sobotę 11 litopada, przypada 105. rocznica odzyskania niepodległości – msza św w intencji ojczyzny o 18.00
  • Ogłoszenie dla rodziców dzieci komunijnych: wszelkie sprawy dotyczące Pierwszej Komunii św., rodzice ustalą najpierw z Panią Katechetką mgr Krystyną Kurek, która jest upoważniona na podstawie misji kanonicznej do przygotowania dzieci do spowiedzi i Komunii św – ew spotkania rodziców z proboszczem będą ustalane na wniosek Pani Katechetki - Pani Katechetka poprowadzi przygotowania i przebieg uroczystości wg sprawdzonego w ubiegłych latach scenariusza, który kładzie akcent na duchowe przeżycie Eucharystii a nie na zewnętrzne formy występów i recytacji. Prośba o zachowanie tej tradycji, która funkcjonuje w naszej parafii od wielu lat!
  • W minionym tygodniu złożono ofiary na wymianę dachu na kaplicach bocznych: Rodzina z Warszawskiej 200zł; Małżeństwo z Dolnej 100zł; Parafianka z Tumanka 50zł; Bóg zapłać.
  • Dzięki ofiarności parafian - parafia pokryła koszta wymiany rynien po obu stronach kościoła (18 tys zł), wymiany dachu na kaplicach bocznych (32 tys 500 zł) główny koszt remontu to materiał - podziękowanie dla firmy dekarskiej Pana Andrzeja Milewskiego za łagodne wyliczenie kosztów wykonanej pracy. Pozostała jeszcze wymiana rynien nad prezbiterium, wymiana dachów nad zakrystiami oraz malowanie wnętrza kaplic. Obecnie parafia nie ma zadłużenia, jednak dysponujemy już tylko budżetem na bieżące opłaty, takie jak: energia elektryczna, gaz, podatki, obsługa WC ToiToi (340zł/mc.) wywóz śmieci z cmentarza ( ostatnio w okolicy Zaduszek, wywóz dwóch kontenerów z odpadami wyniósł 2650zł) oraz inne, nieraz nieprzewidziane naprawy itp.
  • Nowa księga z intencjami mszy świętych na 2024 r., do 18 listopada będzie udostępniana w soboty w kancelarii parafialnej oraz telefonicznie (297-424-586).
  • W zakrystii jest nowy numer tygodnika IDZIEMY – czytajmy prasę katolicką
  • Dzieci, które październiku systematycznie przychodziły na modlitwę różańcową w dni powszednie, a więc: Wiktor Balcer, Mikołaj Powierza, Jan Krzyżewski, Patryk Osytek, Błażej Osytek, Eliza Powierża, Liliana Małachowska, Alan Niemierka, Nadia Niemierka, Julia Powierża, Wiktoria Powierża -  otrzymają pamiątkę nabożeństw październikowych w przyszła niedzielę na mszy o 10.30 - podziękowanie dla rodziców za przyprowadzanie dzieci na różaniec.

Wszystkim Parafianom i Gościom niechaj Pan Bóg błogosławi w nowym tygodniu