• Dzisiaj w Kalendarzu Liturgicznym przypada 4.Niedziela Okresu Zwykłego.
  • Od Nowego Roku, w każdą środę o 8.00, są sprawowane msze św. w intencji o potrzebne łaski dla naszych Parafian.

• W minionym tygodniu (poza kolędą) złożono dodatkowe ofiary na instalację ogrzewania w kościele: Rodzina z Dolnej 200zł; Rodzina z Warszawskiej 1000zł Małżonkowie ze Słonecznej 500zł; Parafianin z Dolnej 200zł – Bóg zapłać.

• W minionym tygodniu jako Parafia zapłaciliśmy 23200zł za nowy pieca gazowy marki DIETRICH, dwie nagrzewnice typu Volcano i komin z blachy nierdzewnej – na ten cel wydaliśmy znaczną część ofiar zebranych podczas tegorocznej Kolędy.

• W nadchodzącym tygodniu: 1. Czwartek m-ca (nabożeństwo o 17:20); 1. Piątek m-ca (nabożeństwo i spowiedź od 17:30); 1. Sobota m-ca (Litania Loretańska po mszy wieczornej przed ołtarzem MB. Częstochowskiej)

• W 1.Piątek: Komunia u chorych od 10.00, spotkanie kandydatów do bierzmowania o 18.00, tego dnia przypada Święto Ofiarowania Pańskiego / MB Gromnicznej – poświęcenie świec podczas mszy o godzinie 18.00.

• „Kolęda” - zazwyczaj od godziny 10.00 (w razie pogrzebu - później) - zgodnie z tradycją prośba o przyjeżdżanie po księdza oraz, w razie choroby, apel o odłożenie wizyty w danym domu. Prośba o wychodzenia po księdza przed dom a po kolędzie odprowadzania do następnej rodziny.

• Podziękowanie za dowożenie księdza na trasę kolędy.

Harmonogram KOLĘDY na najbliższe dni:

• 29 stycznia - poniedziałek
    XIX dzień -  Mickiewicza od nr 19 do nr 1 /  Kochanowskiego nr parzyste od 6 do 28

• 30 stycznia - wtorek
    XX dzień - Kochanowskiego nr nieparzyste od 3 do 55

• 1 lutego - czwartek
    XXI dzień - Kochanowskiego nr parzyste od 30 do 98

• 3 lutego - sobota
    XXII dzień - Kochanowskiego nr nieparzyste od 57 do 103

• 5 lutego - poniedziałek
    XXIII dzień -  Leśna od 9. (cała)/ Słowackiego od 15(cała)/ Prusa/ Szkolna 16/16a

Kolejne dni kolędy zostaną podane w następną niedzielę

• Kancelaria podczas kolędy nie urzęduje – pilne sprawy należy umawiać wstępnie telefonicznie na  numer: 297 424 586.

Wszystkim Parafianom i Gościom niechaj Pan Bóg błogosławi w nowym tygodniu