• Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Męki Pańskiej czyli Palmową - jest to Pamiątka uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, który był początkiem jego Zbawczej Męki - rozpoczynamy Wielki Tydzień;

Święte Triduum Paschalne:

• Wielki Czwartek: celebracja mszy Wieczerzy pańskiej o 18.00, na zakończenie przeniesienie Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie do tzw Ciemnicy symbolizującej uwięzienie - adoracja do 21.00.
  • Wielki Piątek: – obowiązuje post ścisły czyli 3 posiłki postne bez dojadania; adoracja Chrystusa w Ciemnicy od 10.00 do 18.00 , Liturgia Męki Pańskiej i Adoracja Krzyża o 18.00 - po Liturgii przeniesienie Chrystusa w Najświętszym Sakramencie do symbolicznego Grobu adoracja do 21.00;
  • Wielka Sobota: czas adoracji Chrystusa w Grobie od 9 do 18, zwyczajowo poleca się zachowanie postu, ciszy i wstrzemięźliwości; kancelaria parafialna nie urzęduje
    • błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych od 9:00 do 12:00
    • w kościele, pod chórem, będzie możliwość pobrania wody święconej;
  • Liturgia Wigilii Paschalnej o 18.00, w trakcie mszy św, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych / przynieśmy świece chrzcielne lub gromniczne/
  • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – procesja rezurekcyjna a następnie msza św za parafian o 6:00 - następne msze o 10.30 i 12.00; (uwaga w nocy z soboty na niedzielę zmiana czasu na letni – „krótsza noc o godzinę”)
  • Lista osób odpowiedzialnych za dyżur na adoracji przy Chrystusie obecnym w Najświętszym Sakramencie, w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę będzie dostępna w gablocie przy kościele.
  • Podziękowania za ofiarę pracy na rzecz parafii, dla: Pani Joanny Falby oraz Panów: Pawła Zaremby i Dariusza Powierży.
  • Podziękowanie dla Parafian za liczny udział w Drodze Krzyżowej na golgocie Parafialnej;
  • Prośba do Parafian o składanie do puszki w zakrystii, ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego;

ZAPOWIEDZI przedślubne:

Patryk Adam Dawidzki, kawaler z parafii Św. Idziego w Wyszkowie oraz Joanna Malwina Skwara, panna z parafii tutejszej - zapowiedź 2.
Kamil Krzysztof Pomiński, kawaler z parafii tutejszej oraz Zuzanna Postek, panna z parafii NMP Matki Kościoła w Rząśniku - zapowiedź 1.

Wszystkim Parafianom i Gościom niechaj Pan Bóg błogosławi w nowym tygodniu