• Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla kończy rok liturgiczny - jako nasze dziękczynienie, po mszy o 12.00, odmówimy Litanię do Serca Jezusowego i Akt Oddania, przed Chrystusem obecnym z Najświętszym Sakramencie - zapraszamy.
  • Za tydzień 1. Niedziela Adwentu i nowy kalendarz Kościoła – tego dnia rozpoczniemy trzydniowe rekolekcje adwentowe (niedziela, poniedziałek, wtorek), które poprowadzi długoletni wice-rektor i wykładowca homiletyki w Wyższym Seminarium Duchownym naszej diecezji - ks. prof. Piotr Stępniewski – prośba o skorzystanie z nauk rekolekcyjnych i spowiedzi – w poniedziałek i wtorek będą spowiadali zaproszeni księża.

• Podziękowania dla parafian:

• dla Pana Andrzeja Milewskiego za wykonanie prac malarskich w kaplicach kościoła i ofiarowanie farby ceramicznej o wartości 1400 zł w darze dla kościoła

• dla Pana Dariusza Powierzy za poświęcony czas na wyszukanie i sprowadzenie niezbędnych części zamiennych do remontu pieca gazowego w kościele – niestety, jest obawa, że nie uda się przywrócić dostatecznej wydajności pieca i parafia stanie przed wyzwaniem założenia nowego systemu grzewczego jeszcze w bieżącym roku. Koszt takiego przedsięwzięcia to około 30 tys zł.

• W minionym tygodniu złożono ofiary na remonty w kościele: Parafianin z Kochanowskiego; 300zł, anonimowo, w kopercie na tace; 100 zł, Rodzina z Kochanowskiego; 100 zł – Bóg zapłać – dzięki ofiarności parafian zachowujemy równowagę finansową parafii.

• W nadchodzącym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca – nabożeństwa przypisane – piątek i sobota o 17:30.

• W pierwszy piątek wizyta z Komunią u chorych od 10:00, spowiedź w kościele od 17:30.

• Kolejne zebranie kandydatów do bierzmowania – w najbliższy piątek 01 grudnia: o 18:00 msza z nauką a następnie zebranie w kościele – na spoktaniu będą rozdane obrazki do adwentowej spowiedzi rekolekcyjnej.

• Prośba o wrzucanie wszelkich odpadów cmentarnych (kwiaty, wieńce, znicze) do kontenera – nie pozostawiajmy ich w innych miejscach naszego cmentarza !!

• Jest kilka wolnych intencji mszalnych w grudniu br. np. w czasie rekolekcji i okolicy Świąt.

• Zachęta do kupienia i czytania katolickiego tygodnika Idziemy – w zakrystii jest najnowszy numer.

Wszystkim Parafianom i Gościom niechaj Pan Bóg błogosławi w nowym tygodniu