• Dzisiaj w Kalendarzu Liturgicznym przypada 6. Niedziela Okresu Zwykłego – jednocześnie, dzisiaj obchodzimy 32. Światowy Dzień Chorych – pamiętajmy w modlitwach o przewlekle chorych i ich opiekunach.

• W najbliższy wtorek (13 lutego) msza św. tylko rano, o godzinie 8.00 – tego dnia nie będzie mszy wieczornej;

• W najbliższą środę (14 lutego) – Popielec – rozpoczniemy 40-dniowy okres pokuty i nawrócenia czyli Wielki Post – jako coroczne przygotowanie do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

• W Środę Popielcową - Msze święte z posypaniem głów popiołem o godzinie 9:00 i 18:00 – tego dnia obowiązuje post jakościowy i ilościowy (trzy posiłki postne - bez dojadania)

• W Wielkim Poście zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątki o 17:30 i Gorzkie Żale w niedziele po mszy św. o 12:00.

• Rekolekcje wielkopostne w dniach 10-12 marca, nauki rekolekcyjne wygłosi ojciec Grzegorz z zakonu Ojców Paulinów z Krakowa.

• W minionym tygodniu (poza kolędą) złożono dodatkowe ofiary na instalację ogrzewania w kościele: Małżeństwo ze Słonecznej 100 zł, Rodzina ze Słowackiego 200 zł, Małżeństwo ze Słowackiego 100 zł – Bóg zapłać.

• Dzięki ofiarom składanym przez Parafian podczas KOLĘDY zakupiono i zamontowano nową instalację grzewczą w kościele – całkowity koszt urządzeń (piec, nagrzewnice, komin, sterowniki i orurowania) to 29500 zł.

• Serdeczne podziękowanie dla Panów: Dariusza Powierzy i Krzysztofa Powierży, ze współpracownikami: Andrzejem Powierżą, Grzegorzem Powierżą i Dawidem Powierżą, za instalację urządzeń bez pobrania opłaty za wykonanie montażu – Panowie, nasi parafianie, wykonali pracę jako ofiarę na rzecz parafii. Bóg zapłać.

Wszystkim Parafianom i Gościom niechaj Pan Bóg błogosławi w nowym tygodniu