• Dzisiaj, 5. niedziela Wielkanocna - Przypomnienie o obowiązku przyjęcia Komunii Św. wielkanocnej do uroczystości Zesłania Ducha Św. czyli do 19 maja br. włącznie;

• W maju, zapraszamy na Nabożeństwa Majowe (Litania do NMP przed Najświętszym Sakramentem) codziennie o 17.30, we środy 8.30, w niedziele około 13.00
  • W najbliższy czwartek, 2 maja, modlitwa Parafialnego Stowarzyszenia Krwi Chrystusa, przed nabożeństwem majowym, o 16.50.
  • Z racji piątkowej uroczystości – wizyta u chorych z Komunią św. we czwartek od 10.00,
  • W najbliższy piątek, 3 maja - uroczystość NMP Królowej Polski – głównej patronki Polski:
    - msze św. jak w każdą niedziele: 9:00/10.30/12.00;
    - nie obowiązuje post piątkowy;
    - msza św. w intencji Strażaków z OSP w Lucynowie Dużym o godzinie 12.00;
    - nie będzie zebrania kandydatów do bierzmowania;
  • Pozostałe dni wolne od pracy w najbliższym tygodniu nie należą do świąt religijnych.
  • W pierwszą sobotę miesiąca, 04 maja, nabożeństwo pierwszo-sobotnie w ramach majowego, o 17.30.
  • Podziękowanie za ofiarę pracy na rzecz parafii: dla Panów Krzysztofa Niemierki i Dariusza Powierży za porąbanie i ułożenie drewna opałowego, dla Pana Eugeniusza Zaremby za wykoszenie chwastów w na terenie golgoty parafialnej, ponadto dla Pana Daniela Małachowskiego za darmowe wypożyczenie maszyny rębakowej – Bóg zapłać.
  • W minionym tygodniu złożono ofiary na malowanie wnętrza naszego kościoła: Małżeństwo z Kochanowskiego 200zł/ Parafianka z Tumanka 100zł/ Parafianka z Warszawskiej 100zł/ Małżeństwo z dziećmi z Kochanowskiego 400zł/ – Bóg zapłać.
  • Zebranie w sprawie organizacji ołtarzy na Boże Ciało W tym roku trasa procesji Bożego Ciała jest zaplanowana wg nowej trasy: ul. Słowackiego/ Strumykowa/ Kard Wyszyńskiego/ – zapraszamy Parafian z Państwem Sołtysami na czele: z Tumanka – ołtarz I - przy cmentarzu; z Lucynowa – ołtarz II - na ul. Strumykowej; z Deskurowa – ołtarz III - na ul. Kard,Wyszyńskiego; z Lucynowa Dużego – ołtarz IV - przy kościele.
    Spotkanie w najbliższy wtorek, 30 kwietnia, godzina 18.30.

Zapowiedzi przedślubne:

• Damian ŻEBROWSKI, kawaler z parafii tutejszej oraz Izabela ABRAMCZYK, panna z parafii NMP Matki Kościoła, zapowiedź 2.
    - gdyby ktoś znał przeszkody kanoniczne dotyczące w/w narzeczonych należy to zgłosić do kancelarii parafialnej.

Niechaj Chrystus Zmartwychwstały błogosławi Wszystkim Parafianom i Gościom w nowym tygodniu