• Dzisiaj rozpoczęliśmy 29. Tydzień Okresu Zwykłego - obchodzimy Niedzielę Misyjną – z tej okazji Ojciec Alojzy Werbista - długoletni misjonarz w Afryce, zaprasza, po zakończeniu mszy o 10.30 - na prelekcję z pokazem slajdów, na temat pracy misyjnej w dalekich krajach.

• W minionym tygodniu, 16 października, obchodziliśmy 46. rocznicę wyboru św. Jana Pawła II, z tej okazji dzisiaj po każdej mszy Przedstawiciele Stowarzyszenia Krwi Chrystusa będą zbierali ofiary do puszek na stypendia dla uczniów zdolnych z ubogich rodzin jako żywy pomnik Papieża Polaka tworzony przez Papieską Fundacje Nowego Tysiąclecia.
  • Nabożeństwa różańcowe codziennie o 17.30 we środy o 8.30 – zapraszamy do udziału w modlitwie słynącej licznymi łaskami.
  • W kościele są rozłożone kartki - przygotowane na wypominki za zmarłych (roczne i listopadowe) – po mszach można składać w zakrystii wypominki, również napisane na własnych kartkach.
  • W zakrystii jest nowy numer diecezjalnego tygodnika IDZIEMY – czytajmy prasę katolicką.
  • Zebranie dla kandydatów do Bierzmowania w najbliższy piątek, 25 października, spotkanie rozpocznie się od 17.30 w czasie różańca, następnie podczas mszy o 18.00 i po jej zakończeniu, będą rozdawane karty do spowiedzi listopadowej.

Podziękowania:

• Dla Pań Wacławy Balcer i Elżbiety Balcer za porządki na plebanii po wymianie kolejnych okien – Bóg zapłać.
  • Dla Parafian za ofiary na wymianę dachów nad zakrystiami, w minionym tygodniu złożono: Parafianka z Kochanowskiego 200zł/ Małżeństwo z Dolnej 200zł/ Rodzina z Tumanka 500zł/ Małżonkowie z Kochanowskiego 200zł/- Bóg zapłać !
  • Intencje mszalne na 2025 rok, będzie można zamawiać w KANCELARII - za tydzień w poniedziałek (28 X) od 14:00 do 17:30 oraz we wtorek (29 X) od 15:00 do 17:00.;

Niechaj Chrystus błogosławi w nowym tygodniu Parafianom i Gościom