• Dzisiaj, wg kalendarza liturgicznego, rozpoczynamy 28. tydzień okresu zwykłego i obchodzimy 25. Dzień Papieski na pamiątkę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża Jana Pawła II. Z tej okazji zbieramy do puszek ofiary na stypendia naukowe Fundacji Papieskiej, dla utalentowanych uczniów z ubogich rodzin;

  • Jutro, 13X, wspomnienie liturgiczne MB Fatimskiej – dlatego różaniec wyjątkowo o 17.15 a następnie procesja z figurą wokół kościoła, prośba o przyniesienie świec.

  • W październiku, nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o 17.30, we środy o 8.30 w niedziele około 13.00;

  • Do końca października , w zakrystii lub kancelarii parafialnej, można się zapisywać na przygotowanie do sakramentu bierzmowania – następne spotkanie kandydatów 07 XI o godzinie 18.00.

  • Do niedzieli 26 października, można przynosić kartki z imionami zmarłych na wypominki roczne i listopadowe;

  • Księga Intencji Mszalnych na rok 2026. do końca października jest dostępna w soboty w kancelarii w inne dni, oprócz środy i niedzieli, pod numerem telefonu parafialnego.

  • Podziękowanie dla Pań Władysławy Balcer i Elżbiety Grochowskiej oraz dla Pana Eugeniusza Zaremby za wykonane prace na rzecz parafii;

  • Zachęta do kupienia i czytania katolickiego tygodnika IDZIEMY – nowy numer jest dostępny w zakrystii.